Tipy,jak být skvělým majitelem zvířátka

7. ledna 2013 v 16:47 | Laste |  tipy od winx clubu

Naši domácí mazlíčci jsou úžasným zpestřením života a obohacují nás v mnoha ohledech. Starání se o zvíře nám poskytuje bohaté zkušenosti a naučí nás to mnoho věcí. Výhod, které jsi dostala spolu se zvířátkem je nespočet a následující body nám ukazují, co všechno můžeme mít z této záliby.
Starání se o domácího mazlíčka tě ponaučí o zodpovědnosti.
Naučí tě to, jak se starat o ostatní.
Naučíš se být trpělivá.
Když se budeš starat o zvíře, naučíš se mnoho o různých stránkách zvířat. Např. jejich povaze, jídelních návycích a chování...
Takže jak se můžeme odvděčit zvířátkům za všechno, co nám dávají? Je toho víc, než je jen nakrmit...
Použití kovové misky na vodu v zimě je riskantní, protože jazyk tvého mazlíčka by mohl k misce přimrznout. V létě se zase miska může rozpálit a tvého mazlíka popálit. Voda by se měla měnit aspoň dvakrát denně.
Pro štěně je vždycky lepší naplánovat čas, kdy má jíst, než aby byla miska stále naplněná psím žrádlem. Výhody jsou takové, že mazlíčci se nepřejí a v budoucnu nebudou tlustí. Štěně by také mělo vědět, že ty, majitel, mu dáváš najíst. Tak tě štěně bude brát jako pána domu nebo bytu.
Nenech svého psa chodit po rozpáleném nebo velmi studeném asfaltu, cementu... polštářky na packách nejsou z ocele! Když jdeš po asfaltu bosa, pálí tě to, stejně tak tvého mazlíka.
Drbej ho za ušima. Pokud to má rád, opře se o tvou ruku a sám tě povede, kde chce podrbat.
Ne všechna zvířata jsou pro lidi vhodná. Některá zvířata potřebují větší prostor, některá potřebují výcvik, větší pozornost, některá mají větší problémy se zdravím...Kup si knihu nebo hledej informace na internetu, než si nějakého mazlíčka pořídíš. Tak budeš vědět, co máš očekávat.
Většina zvířat potřebuje lidskou pozornost. Když je vezmeme domů, staneme se jejich rodinou, jsou závislí na naší pozornosti a komunikaci.
Dobrodružství! To je většinou pro tvého psa, když ho bereš ven, poznává nové lidi, věci, jezdí autem, potkává jiné psy atd. Tohle je lepší dělat ještě ve štěněcím věku, tak se tvůj mazlík nebude bát nových věcí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mikynek Mikynek | Web | 30. srpna 2013 v 12:12 | Reagovat

hezký článek,hezky napsaný :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama