Když se spojí věda s magií, zábava začíná

7. ledna 2013 v 16:55 | Laste |  tipy od winx clubu
Kouzelná věda
Ohrom svou rodinu a kamarády s těmito jednoduchými kouzelnými triky, ke kterým potřebuješ normální věci, které máš doma. Plus... budeš předvádět vědu!
Kouzelné vajíčko
Vezmi dvě vysoké sklenice. Jednu naplň vodou a druhou naplň jen do poloviny. Do sklenice, která je naplněná do poloviny přidej několik polévkových lžic soli. Až se sůl rozpustí a změní vodu na slanou, vyplň zbytek čistou vodou. Tu nalévej pomalu ke straně, aby se neporušila slaná voda. Pak vezmi obě sklenice a vajíčko před tvé diváky. Vajíčko dej do sklenice s čistou vodou. Vajíčko bude klesat ke dnu. Potom dej vajíčko do sklenice se slanou vodou a to bude plavat na hladině. To díky slanosti vody. Vypadá to, že obě sklenice jsou naplňěny čistou vodou a to mate tvoje diváky. Ptají se: "Jak je možné, že to vajíčko plave na hladině?"
Kouzlo s vlasy a ledem
Vsaď se se svojí kamarádkou, že nedokáže zvednout kostku ledu jen pomocí vlasů!
Jak? Konce vlasů polož na led. Nasyp na to trochu soli a vydrž pár vteřin. Sůl způsobí, že led začne tát a led se dostane to tvých vlasů. Vezmi konce vlasů a zvedni jimi kostku ledu.
Kouzlo s pepřem
K tomuto triku budeš potřebovat jen obyčejné věci z kuchyně:
černý pepř
vodu
prostředek na mytí nádobí
talíř nebo misku
Nalej vodu do talíře nebo misky a do ní přidej trochu pepře. Když ponoříš prst do vody s pepřem, nic se nestane.
Pokud si na prst dáš kapku prostředku na mytí nádobí a ponoříš do vody s pepřem, pepř se přemístí k okrajům misky. Pokud to děláš jako trik, měla bys předtím než ho ukážeš, mít jeden prst čistý a druhý namočený v mycím prostředku.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama